Koncert pěveckého sdružení z Příbrami

 

V neděli 19. prosince 2010 se v hudebním sále poprvé březnické veřejnosti představilo amatérské pěvecké sdružení z Příbrami, pod uměleckým vedením prof. Jiřího Staňka.

 

Jiří Staněk má shodou okolností stejné příjmení jako náš interní učitel p. Ladislav Staněk z houslového oddělení, avšak nejsou ani vzdálenými příbuznými. Pan profesor vystudoval ale Roudnickou vojenskou konzervatoř společně s jiným naším interním učitelem - p. Antonínem Žaludem, se kterým se bezmála 40 let neviděl - až na tomto koncertě.

 

Pěvecké sdružení čítá v současnosti 9 členů - z toho je 8 žen, a vzniklo teprve v letošním roce (tedy 2010). Jejím členem je i Markéta Prunerová, která bývala v minulosti členkou Březnického chrámového sboru a účinkovala s námi na mnoha koncertech (nyní ji můžeme vidět v televizi - nikoliv jako zpěvačku, ale jako mluvčí vězeňské služby). Na klavír doprovázela naše kolegyně z 2. ZUŠ Příbram, pí. uč. Kateřina Duková. Na koncertě zazněly jak sborové skladby, tak sólové nebo dueta - na jedné straně koledy a na straně druhé z oblasti vážné hudby. Jedna členka sboru (Lucie Slámová, ze třídy pí. uč. Jany Mestlové z 1. ZUŠ Příbram) rovněž zpestřila hudební večer hrou na housle - přednesla známou "Labuť" ze suity "Karneval zvířat" francouzského skladatele Camilla Charlese Saint-Saënse (1835-1921).

 

 

plakát, pozvánka (3.41 MB)

 

 

fotogalerie z koncertu:  

 

pěvecké sdružení v celé své krásenejmladší členka sboru jako sólistkajiná sólistkadueto
duetsóloMarkéta Prunerovádueto
Lucie Slámovásólojediný muž ve sboruLucie Slámová
Jiří StaněkJiří Staněkzávěrečná děkovačkaskupinová fotografie po koncertě

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít