Účast vybraných žáků školy na schůzi SPCCH

 

Svaz postižených civilizačními chorobami (SPCCH) oslovil na začátku minulého školního roku naší školu se záměrem o navázání trvalé spolupráce při zajištění kulurních programů. Schůze SPCCH se zpravidla konají 2x ročně (na podzim a na jaře), v jejímž průběhu pak vystupují děti jednak z obou MŠ Březnice, ZŠ Březnice a rovněž tak žáci naší ZUŠ. Na jaře měli občané možnost vyslechnou starší populární písně, tedy skladby svého "mládí". Pro velký úspěch vybraní žáci školy se svými učiteli nacvičili jiné písně z z 50. a 60. let, které mohli návštěvníci KD vyslechnout.

 

 

     A jaký byl vlastně program ZUŠ Březnice ze schůze konané 12. října 2010:

- Jako první vystoupil David Sýkora, který zahrál píseň z repertoáru Richarda Adama s názvem Šedý vlas.

- Když poprvé tuto píseň zpívali, tehdy ještě v televizi naživo, v duu Waldemar Matuška a Karel Štědrý, museli oba zpěváci - pro ohromný úspěch - píseň několikrát opakovat. Evergreen Mám malý stan, za doprovodu pozounu pana učitele Tomáše Bláhy, zahrála na trubku Bára Eichlerová.

- Za nejlepšího českého svingového zpěváka bývá považován Karel Hála. Ten také pro Supraphon natočil Sladkou Suzi, kterou vyslechli posluchači za klarinetového sóla Davida Sýkory.

- V roce 1965 Marta Kubišová nazpívala jeden ze svých velkých hitů. Píseň Loudá se půlměsíc na trubku zahrála Bára Eichlerová.

- O nás dvou: to nemyslela paní Ježková - která uváděla celý kulturní blok - sebe, ale tímto songem jsme zavzpomínali na jinou dvojici - zpěváky Yvettu Simonovou a Milana Chladila. Autorem hudby je Pavel Bayerle, otextoval Vladimír Dvořák.

 

To byla zároveň závěrečná píseň krátkého hudebního bloku, vyhraženého naší škole.

Účinkující byli odměneny vřelým potleskem.

 

Ještě chci podotknout, že účinkující byli ze třídy p. uč. Tomáše Bláhy a p. uč. Antonína Žaluda. Na klavír doprovázel ředitel školy Přemysl Zíka.

 

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít