Účast vybraných žáků školy na schůzi SPCCH

 

Svaz postižených civilizačními chorobami (SPCCH) oslovil v roce 2009 naší školu se záměrem o navázání trvalé spolupráce při zajištění kulurních programů. Schůze SPCCH se zpravidla konají 2x ročně (na podzim a na jaře), v jejímž průběhu pak vystupují děti jednak z obou MŠ Březnice, ZŠ Březnice a rovněž tak žáci naší ZUŠ. Na jaře měli občané možnost vyslechnou starší populární písně, tedy skladby svého "mládí". Pro velký úspěch vybraní žáci školy se svými učiteli nacvičili jiné písně z 50. a 60. let, které mohli návštěvníci KD vyslechnout.

 

 

     A jaký byl vlastně program ZUŠ Březnice ze schůze konané 12. dubna 2011:

 

1.

Jako první vystoupil Lukáš Vokatý, který na lesní roh zahrál píseň s anglickým názvem Answer me - v českém překladu Odpověz mi.

 

2.

Vzpomínáte, jak Tenkrát, tenkrát, voněl čas? Mohli jste vyslechnout tento pomalý valčík, který měl na repertoáru zpěvák se sametovým hlasem - Jiří Vašíček. Na klarinet ho zahrál David Sýkora.

 

3.

Jednou z nejslavnějších písní Elvise Presleyho byla Only You, kterou později do svého repertoáru převzala celá řada dalších zpěváků. Vy jste vyslechli v podání trumpetistky Báry Eichlerové.

 

4.

Až na severní pól - tam jsme se vypravíli v následující písni, kterou pro Supraphon v roce 1962, tedy bezmála před 50 lety, natočila - za doprovodu orchestru Karla Vlacha - tehdy velmi populární pěvecká dvojice Yvetta Simonová a Milan Chladil. Na klarinet hrál opět David Sýkora.

 

5.

Helena Vondráčková natočila v roce 1965 jeden ze svých prvních velkých hitů - přejatou píseň skladatele Tonyho Hatsche s českým názvem Pátá. Tu posluchači uslyšeli v podání žesťového tria ve složení Bára Eichlerová - trubka, Lukáš Vokatý - lesní roh a p. uč. Tomáš Bláha - pozoun.

 

To byla zároveň závěrečná píseň hudebního bloku Základní umělecké školy Březnice.

 

Ještě chci podotknout, že účinkující byli ze třídy p. uč. Tomáše Bláhy a p. uč. Antonína Žaluda. Na klavír doprovázel ředitel školy Přemysl Zíka.

kulturním programem provázela paní JežkováLukáš Vokatý (lesní roh)David Sýkora (klarinet)Barbora Eichlerová (trubka)
pohled do sálu - přítomno bylo asi 250 lidížáci naší školy účinkovali i v jiných tělesech (Lucie Pítová-housle, Barbora Eichlerová-tenor.z.fl.)z vystoupení MŠ Březnice

 

 

poděkování škole (36.61 kB)

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít