Soutěže Základních uměleckých škol 2011/2011

 

V letošním roce, podobně jako v minulých letech, proběhly soutěže Základních uměleckých škol. Ty se konají v různých disciplínách, vždy ve 3-letých cyklech. V letošním roce se naše škola zúčastnila v těchto oborech: hra na kytaru a hra na klavír.

Ve hře na kytaru vyslala ZUŠ Březnice do okresního kola, které se konalo na Dobříši, 2 žákyně - obě ze třídy pí. uč. Kláry Skopečkové. Klára Smejkalová a Markéta Prüglová obsadily shodně v 0b kategorii krásné 3. místo.

 

Většího úspěchu dosáhl Adam Závodský, ze třídy ředitele školy p. Přemysla Zíky, ve hře na klavír (soutěžil v 6. kategorii). V okresním kole, které proběhlo v úterý 15. února 2011 v I. ZUŠ Příbram - nejenže vyhrál s přehledem svou kategorii, ale stal se zároveň absolutním vítězem okresního kola s nejvyšším počtem dosažených bodů napříč všemi věkovými kategoriemi. Svojí nadvládu ukázal i v krajském kole, kde sice obsadil 2. - tedy nepostupové místo, těsně za branami postupu; přesto ze všech soutěžích celého okresu Příbram (7 ZUŠ) byl hodnocen nejvýše, jako nejlepší. Z 95 soutěžících ve 13 kategoriích jich do celostátního kola postoupilo pouze 7 a Adamova kategorie byla jediná, ze které postupovali hned 2 žáci. U většiny kategorií nebyl dokonce žádný postupující.

Zajímavostí krajského kola, které proběhlo v ZUŠ Kolín, je, že diplom našemu mladému nadějnému klavíristovi předávala prof. konzervatoře Jaroslava Ježka a zároveň předsedkyně komise pí. Mgr. Jitka Farkašová (Drobílková), která před lety byla na konzervatoři třídním současného ředitele ZUŠ Březnice p. Přemysla Zíky (i když ho vlastně nevyučovala).

 

B L A H O P Ř E J E M E!    

 

Adam Závodský při rozehrávání v učebněodraz v zrcadleAdam za křídlem v koncertním sále školypři zkoušení soutěžního klavíru
koncertní sál - celkový pohledpředsedkyně poroty pí. prof. Jitka Farkašová předává Adamovi diplom za 2. místoz děl žáků výtvarného oboru školyKolínské náměstí
prehistorická nestvůrasoubor postav, asi divadelních

 

 

diplom z okresního kola v Příbrami (Adam Závodský)

diplom z okresního kola v Příbrami (Adam Závodský)

 

diplom z krajského kola v Kolíně (Adam Závodský)

diplom z krajského kola v Kolíně (Adam Závodský)

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít