Adam Závodský úspěšně na konzervatoř

 

Adam Závodský, žák klavírního oddělení ze třídy p. řed. Přemysla Zíky, úspěšně vykonal přijímací talentové zkoušky na konzervatoř. Dosáhl přitom vynikajího výsledku - v Českých Budějovicích obsadil bodově 1. místo ze 4 klavíristů, v Praze na státní konzervatoři Na Rejdišti pak 2. místo z celkem 18 zájemců o studium ve hře na klavír. Protože od počátku jsme se soustředili na České Budějovice a Praha byla pouze "náhradním řešením" (kdyby náhodou něco nevyšlo), zvolil si Adam jako definitivní školu, kde by rád se zdokonaloval ve studiu klavíru a dalších odborných předmětů, konzervatoř v Českých Budějovicích. Pravděpodobně bude zařazen přímo do třídy vedoucí klavírního oddělení - pí. prof. Magdě Štajnochrové. Popřejme mu mnoho úspěchů v dalším studiu.

 

Adam Závodský je v krátké době, za poslední 2 roky - po Štěpánu Plickovi (rovněž klavír ze třídy p. řed. Přemysla Zíky) a Zdeňku Teskovi (klarinet ze třídy p. uč. Antonína Žaluda) již třetím odchovancem naší školy, který volí konzervatoř a chtěl by se stát v hudbě profesionálem. Musíme objektivně přiznat, že Adam má z nich největší šance dosáhnout na nejvyšší mety - t.j. třeba i na AMU, teď už bude záležet jen na jeho zodpovědnosti a přístupu ke klavíru na konzervatoři.

 

 

Pro zajímavost jsou zde k nahlédnutí hodnocení - výsledky z přijímacích zkoušek. Z důvodů anonymity každý zájemce o studium obdrží jakési "identifikační číslo". Adam Závodský v Budějovicích obdržel číslo 28, ve výsledkové listině z Prahy ho najdete pod číslem 209.

 

České Budějovice (60.00 kB)

Praha (237.50 kB)

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít