Vánoční koncert Březnického komorního orchestru a pěveckého sboru

 

Vánoční koncerty našeho Březnického komorního orchestru ZUŠ a Březnického smíšeného sboru pod vedením pana učitele Ladislava Staňka mají více než dvacetiletou tradici. Letos - podobně jako v minulých letech - proběhl v malém sále kulturního domu v Březnici na Sv. Štěpána, tedy o druhém svátku vánočním v pondělí 26. prosince 2011 od 16:00 hodin.

Zaplněný sál, včetně starosty Města Březnice p. Jiřího Štěrby vyslechli celovečerní koncert, tvořený jak skladbami klasickými (světskými), tak i s vánoční tematikou.

 

Jednotlivá hudební čísla byla proložena básnickou tvorbou, kterou recitovala paní Petra Bartoníčková.

Zajímavým oživením koncertu bylo zařazení "Dětské symfonie" Josepha Haydna, v níž - za doprovodu orchestru - zazněla celá řada hudebních nástrojů z Orffova instrumentáře a jiných dětských nástrojů: triangl, dřevěný blok (dřívka), trumpetka, řehtačka, kukačka, ptačí zpěv (slavík). Z řad obecenstva doplnily tento výčet děti s chrastítky a zvonečky.

Na závěr koncertu zazněla "Koleda" - velká směs vánočních koled Karla Steckera a Bohumila Fidlera, který provedl instrumentaci tohoto oblíbeného cyklu vánočních písní. Některé z nich pak zpívala společně se sborem i část obecenstva.

Každý posluchač byl po skončení slavnostního podvečera odměněn malým vánočním přáním, které připravily děti z výtvarného oboru, pod vedením pí. uč. Dany Sedláčkové.

 

plakát vánočního koncertu

plakát vánočního koncertu

 

 

titulní stránka a program koncertu (26.05 kB)

 

 

fotogalerie z koncertu:   

 

pohled do sálu těsně před koncertempřichází orchestrúvodní slovo t.č. vedoucí odboru kultury paní Petry Bartoníčkovébřeznický komorní orchestr a smíšený sbor
sbor doplnili malí zpěváčcibásně s vánoční tématikou recitovala paní Petra BartoníčkováLudmila Křivková "podbarvovala" orchestr varhanním rejstříkemkontrabasista zavítal až z Prahy - nová posila orchestru
smíšený pěvecký sbormladí muzikanti v Haydnově "Dětské sinfonii"naši věrní posluchačidalší posluchači koncertu
"poslední posluchač" Jana Staňkováv samém závěru zazněla Koleda - velká směs vánočních písní Karla Steckera a Bohuslava Fiedlereraa nakonec nenahraditelný Ladislav Staněk

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít