Koncert pro základní školu Březnice

 

Koncert pro děti z březnické ZŠ (a koneckonců i pro jejich učitele) volně navazuje na předchozí ročníky "Zahradních slavností". Využili jsme krásného inspirativního prostředí venkovního atria mezi starou a novou budou ZŠ a připravili pro posluchače koncert, na kterém účinkovali žáci naší školy. Vzhledem k epidemiologickým opatřením jsme museli koncert 3x opakovat - nejprve pro žáky z 1.-2 tříd, potom pro 3. a 4 třídy a nakonec pro 5. a 6. třídy. Koncert se uskutečnil v dopoledních hodinách (od 9:00 - 12:00 hodin), vždy zhruba po 45-minutovém bloku, v úterý 21. června 2021.

 

Koncert zahájily nejmladší hudebníci - Ema Chotívková a Kateřina Bělková (ze třídy p. řed. Přemysla Zíky) - které zahrály čtyřručně na klavír jednu známou českou národní píseň. Poté se několikrát vystřídaly na "pódiu" dvě hudební tělesa: Komorní soubor pí. uč. Ivety Balkové a Žákovský orchestr ZUŠ Březnice p. uč. Tomáše Bláhy; přičemž zahráli celou řadu skladeb různých žánrů. Mezi ně se "vmáčklo" svojí hudební vložkou tradiční skotské lidové písně "Scotland the brave" houslové duo Zdeňka Zíková & pí. uč. Iveta Balková.

 

 

fotogalerie:  

 

Ema Chotívková a Kateřina Bělková zahájily celý program1. skupina posluchačů (nejmladší děti)Žákovský orchestr ZUŠ BřezniceAdina Kazdová, za pultem napůl schovaný Daniel Košta
Petr Špryňar, Linda Kazdováv pozadí Komorní soubor pí. uč. Ivety Balkovácelkový pohledŽákovský orchestr
čelní pohleda to už je druhá skupina (3. + 4. třída)... a poslední (třetí) blok - 5. +. 6. třídacelkový pohled
Komorní soubor (někteří členové se představili jako houslisté i jako zpěváci)Komorní souborpí. uč. Iveta Balková, Alžběta Češková, Zdeňka ZíkováBára Sinkulová a Tereza Štefaniková v dvojroli - nyní jako zpěvačky
... a jako houslistkyKomorní souborBára Sinkulová, František JanotaKomorní soubor
část dechové sekce Žákovského orchestrua druhá část dechové sekceposluchačiŽákovský orchestr
"rytmika"pí. uč. Iveta Balkováp. uč. Tomáš Bláhahouslové duo
část rytmické sekcejestě jednou posluchači posledního blokuŽákovský orchestr

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít