Orchestry a soubory na škole

 

Na škole v současnosti pracuje několik souborů:

 

flétový soubor Capella flauta - silueta

flétový soubor Capella flauta - silueta

  • Flétnový soubor "Capella flauta" vznikl ve školním roce 2001/2002 ve třídě p. uč. Tomáše Bláhy. Původní obsazení tvořily zobcové flétny sopránové, altové a tenorové. Od roku 2004 přibyly i basové flétny. Soubor pravidelně vystupuje při různých kulturních akcích a dvakrát ročně pořádá i vlastní koncerty - jarní (zpravidla na zámku) a předvánoční (v Reprezentačním sále MěÚ nebo v Jezuitské koleji). Repertoár tvoří hudba od období renesance a baroka po současnost včetně úprav lidových i populárních písní či evergreenů nebu hudbu z filmů. Zkoušky probíhají každé úterý. V současné době se obsazení souboru ustálilo a tvoří ho již třetí (!) generace žáků. Aktuální stálé obsazení čítá 5 sopránových, 3 altové, 3 tenorové a 3 basové flétny. V roce 2005 se soubor zúčastnil festivalu flétnových souborů v Třebíči. Hudební těleso vystupuje stále pod vedením p. uč. Tomáše Bláhy, někdy spoluúčinkují i další učitelé školy nebo soubor hraje s průvodem klavíru (žáci z klavírního oddělení ZUŠ).

 

žákovský orchestr Teen-band
  • V září 2011 vzniklo při naší škole nové hudební těleso. Je jím Žákovský orchestr ZUŠ Březnice "TEEN BAND" - pod vedením opět pana učitele Tomáše Bláhy. Obsazení hudebními nástroji je tradiční. Premiérový koncert orchestru se uskutečnil v červnu 2012 ve spolupráci s akordeonovým souborem ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem, pobočka Milín; a už po roce - v březnu 2013 měl náš orchestr první vlastní samostatný koncert v infocentru na Náměstí v Březnici. Obsazení orchestru se samozřejmě stále trochu mění, nicméně lze konstatovat že zde účinkují žáci ve hře na nejrůznější hudební nástroje vyučované na škole - jsou zde tedy zastoupeny různě početné skupiny hudebních nástrojů - trubka, pozoun, lesní roh, tuba, klarinet, saxofon, akordeon, klavír (klávesy), kytara, basová kytara, kontrabas, bicí nástroje (perkuse)

 

pěvecký sbor Voci Bianche
  • Dětský pěvecký sbor ZUŠ Březnice "VOCI BIANCHE" byl založen v říjnu roku 2015 paní uč. Květou Ciznerovou v souvislosti s otevřením oddělení sólového zpěvu na této škole. Prvním samostatným vystoupením byl Velikonoční koncert konaný v kostele sv. Rocha v sobotu 2. dubna 2016. Pěvecký sbor se věnuje jak světské, tak i duchovní tvorbě. Je samozřejmé, že pěvecký sbor mezi sebou rád uvidí nové členy! = Zde pak najdete bližší informace o tomto našem pěveckém sboru jako takovém, ale i o problematice zpěvu, intonaci a bel cantu: = V roce 2023 byl sbor na několikadenním zájezdě v Itálii.

 

komorní soubor
  • Komorní soubor s převahou smyčcových nástrojů byl založen v roce 2015 paní učitelkou Ivetou Balkovou. Soubor je doplněn i o akordeony a v některých skladbách jsou angažováni i zpěváci. Toto hudební těleso pravidelně účinkuje např. na Tochovickém masopustu, podílí se na koncertech pro ZŠ Březnice nebo ZUŠ Open Březnice.

 

žesťový soubor
  • Žesťový soubor ZUŠ Březnice vystupuje v různých obsazeních (trubka, pozoun, lesní roh, tuba) a velikostech (trio, kvarteto, kvinteto i dixielandový soubor s banjem) - podle toho, jak mladší žáci přichází a ty starší odchází. Uměleckým vedoucím je p. uč. Tomáš Bláha. Soubor má také vlastní webové stránky https://happybrass.wixsite.com/zusbreznice

 

*****************************************************************  

 

077
  • Na škole od roku 2012 pracuje také "Instrumentální kvinteto učitelů ZUŠ Březnice" (ve složení: Roman Kraus - housle, Zdeněk Teska - klarinet, Věra Obdržalová - akordeon, Přemysl Zíka - klavír, Tomáš Bláha - kontrabas, umělecký vedoucí ): bližší informace viz  Hudební soubor učitelů

 

*****************************************************************  

 

Zde jsou pak odkazy na hudební uskupení, která nepracují pod hlavičkou školy a jejichž jádro tvoří jak bývalí, tak i současní žáci ZUŠ Březnice.

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít