Poučně výchovné koncerty pro březnické mateřské školky

 

S oběma mateřskýma školkama v Březnici jsme už před časem navázali blízkou spolupráci. Učitelé naší školy se svými dětmi někdy zajdou do těchto MŠ s tématickým programem pro děti (např. "Hudební představy - 4 vlastnosti tónu", nebo "Poznávej dřevěné dechové nástroje" apod.), jindy zase malé děti z MŠ si připraví pod vedením svých učitelek vystoupení, kterým vhodně doplní náš kulturní program.

 

Tentokráte jsme připravili pro předškoláky a koneckonců i ty mladší i nejmenší děti z MŠ povídání o tom, co je to "Koncert a jak se na něm chovat". Nejprve k nám - do hudebního sálu Základní umělecké školy - zavítali děti se svými učitelkami z II. MŠ Březnice a po jejich odchodu pak svá místa v sále obsadily už nedočkavé děti z I. MŠ Březnice. Celkem k nám přišlo na 110 dětí z obou školek (sál byl vždy zaplněn) a představilo se jim 9 muzikantů naší školy, kteří zahráli na různé hudební nástroje (housle - Zdeňka Zíková, klavír - Jindřiška Zíková, kytara - Eva Lišková, zobcová flétna - Kristýna Kurfiřtová, klarinet - Lukáš Jelínek, trubka - Lukáš Veselý, lesní roh - Vít Nekl, pozoun - Josef Mastný, akordeon - Tadeáš Novák). Slovem provázel ředitel školy p. Přemysl Zíka.

 

 

fotogalerie:   

 

Eva LiškováEva LiškováKristýna KurfiřtováLukáš Jelínek
ředitel školy Přemysl Zíka + Vít Nekl, Lukáš Veselý, Josef MastnýLukáš VeselýTadeáš Novák

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít