Adventní zpívání

 

 

Adventní zpívání v ZUŠ Březnice

 

Po dlouhé době jsme měli s naším sborem vystoupit na veřejné akci, a to „Advent v Drahenicích". Děti byly velmi natěšeny protože kontakt s diváky jim po celou dobu kovidových omezení velmi chyběl. Na poslední chvíli nám však bylo tradiční adventní vystoupení (ano, opět kvůli kovidové vlně) v Drahenicích zrušeno. Přemýšleli jsme, jak se v této situaci zachovat. Program byl pečlivě nazkoušený a zklamání dětí by bylo veliké. Vše jsme vyřešili rozhodnutím, že vystoupení přece jen proběhne. Při zachování data a času jsme místo akce přesunuli do ZUŠ Březnice.

Nakonec se ukázalo, že toto rozhodnutí bylo velmi šťastné. Původně jsme mysleli, že adventní zpěvy pouze natočíme a záznam rozešleme rodičům. V rozeslaných informacích jsme mimo jiné uvedli poznámku, že účast rodičů je možná. Ani ve snu by nás však nenapadlo, že se rodiče dostaví v tak hojném počtu. Původně plánované zazpívání u rozsvíceného stromečku se tak nakonec změnilo v opravdový koncert.

Pokud budete sledovat záznam, jistě Vás udiví poměrně malý počet členů sboru. Situace se nám totiž ještě na poslední chvíli zkomplikovala několika onemocněními a karanténami, takže koncert se konal ve velmi silném oslabení. Mimo jiné chyběly i naše nejfrekventovanější sólistky - Petra Prýmková, Libuška Fořtová a Tereza Ciznerová. Na zkoušce před vystoupením jsme tedy řešili, kdo se jakých sólových částí ujme. Mám velkou radost, že vše nakonec dobře dopadlo a koncert proběhl i za těchto ztížených podmínek poměrně dobře. Děti totiž udělaly za poslední rok velký hlasový pokrok a dokázaly, že jsou schopny vystoupit i bez dříve nezbytných „tahounů".

Největší pochvalu si bezesporu zaslouží Eliška Štefaniková, která byla ochotna odzpívat valnou většinu „uvolněných" sólových" partů.

Klavírního doprovodu se opět ujal ředitel ZUŠ, pan Přemysl Zíka. Kromě klavíru jsme měli tentokrát k dispozici i housle, na které hrála Michaela Nováková, která v současné době studuje hru na tento nástroj na konzervatoři.

Myslím, že se nám podařilo navodit poměrně intenzivní adventnně-vánoční atmosféru a jsem ráda, že se s vámi o ni můžeme alespoň formou videozáznamu podělit.

Květa Ciznerová

 

 

Program: 

Václav Karel Holan Rovenský - Rorate Coeli

česká koleda - Byla cesta, byla ušlapaná

Adam Michna z Otradovic - Vánoční magnét a střelec

anglická koleda - God Rest Ye Merry Gentlemen

česká koleda - Čas radosti, veselosti

latinská koleda (č. text Šteyerův kancionál) - Puer natus in Betlehem

česká koleda - Nesem vám noviny

česká koleda - Štědrej večer nastal

česká koleda - Veselé vánoční hody

česká koleda - Narodil se Kristus Pán

 

sobota 4. prosince 2021 - hudební sál ZUŠ

 

záznam z koncertu: 

https://www.youtube.com/watch?v=vKDsUzIkytY

 

Voci Bianche

Voci Bianche

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít