Mladí loutkáři nelení!

 

Březničtí žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ měli inspirativní zimní období, během něhož si vyzkoušeli mnoho cenných dovedností a poznali zajímavé osobnosti.

 

Nejprve vyjeli v pondělí 29. ledna 2024 na seminář do pražské cirkusové školy CIRQUEON, kde si v dopoledním bloku vyzkoušeli cirkusové disciplíny - žonglování, balanc, flowerstick a závěsné šály. A právě tato vzdušná disciplína nejvíce zaujala všechny zúčastněné.

 

Poté následoval seminář (na půdě ZUŠ Březnice ve čtvrtek 1. února 2024) s loutkářkou a výtvarnicí Hanou Voříškovou z Chocně, která si pro mladé loutkáře připravila vhled do animace (rozžití) archu papíru. A tak se pod rukama žáků postupně začaly objevovat různé bytosti, které děti učily dýchat nebo chodit. Seminář přinesl mnoho podnětných inspirací, které pak v rámci výuky budeme společně rozvíjet - snad se podaří drobné výstupy na jaře předvést i veřejnosti.

 

A do třetice, se v rámci přípravy na recitační soutěž, zúčastnily nejstarší žačky v pátek 9. února 2024 konzultace s Evou Hadravovou, která se věnuje recitaci na celorepublikové úrovni a zároveň namlouvá audioknihy. Tato cenná zkušenost dopomůže doladit jednotlivé prezentace textů v co nejvyšší míře. A vy můžete žačkám držet palce, jelikož je čeká postup do okresního kola.

 

A rád bych zmínil i to, že celý soubor Arnoštka letos připravuje představení Placatý králík, jehož premiéra je naplánována na konec března. Připravujeme se i na loutkářské a dětské přehlídky a slibujeme, že uspořádáme veřejnou reprízu i pro březnickou veřejnost.

 

Josef Pekárek, učitel loutkářů 

 

 

fotogalerie:  

 

závěsné šályšátkybalanc na míčiflowerstick
skupinová fotografie

 

 

hudební sál ZUŠ Březnice - seminář s loutkářkou a výtvarnicí Hanou Voříškovou

hudební sál ZUŠ Březnice - seminář s loutkářkou a výtvarnicí Hanou Voříškovou

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít