Loutkáři ze ZUŠ slaví úspěch!

 

 

Již druhým rokem je otevřen literárně-dramatický obor se zaměřením na loutkářství v ZUŠ Březnice. Soubor "Arnoštka", vniklý z osmi žáků, v letošním roce využil svých dovedností a zpracoval knižní předlohu s názvem "Placatý králík" od Bárdura Oskarssona do jevištní podoby. Tvořivým přístupem ke zvolenému námětu pak žáci využili svých zkušeností a zážitků. I díky tomu se podařilo vytvořit jedinečné představení, které slaví úspěchy na divadelních přehlídkách. Placatý králík byl nejprve uveden 22. března 2024 v rámci krajské loutkářské přehlídky "Skupovy Strakonice", odkud soubor odjížděl rozradostněn s doporučením na celostátní přehlídku "Loutkářská Chrudim". O zařazení do hlavního programu bylo rozhodnuto 1. dubna.

Následně se žáci zúčastnili oblastní přehlídky dětského divadla "Sušický Tajtrlík" dne 27. března. Zde získali přímý postup do krajského kola mezi 10 nejinspirativnějších představení Plzeňského kraje. Toto setkání proběhlo během posledního dubnového víkendu ve Stříbře. Navíc se "Arnoštka" zúčastnila přehlídky dětských divadelních souborů Příbramska s názvem VÝLOV 2024, která proběhla ve čtvrtek 2. května v Rožmitále pod Třemšínem. Uvedení představení pro březnické publikum teprve plánujeme. Držte nám palce!

 

Josef Pekárek

 

vystoupení ve Stříbře

vystoupení ve Stříbře

 

po vystoupení

po vystoupení

 

plakát ze setkání divadelních souborů Příbramska v Rožmitále pod Třemšínem

plakát ze setkání divadelních souborů Příbramska v Rožmitále pod Třemšínem

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít